Gå til hovedindhold

Hjemmesider og intranet: Vi skaber kvalitetsløsninger til offentlige organisationer

Om Cabana

Hos Cabana løser vi jeres digitale udfordringer med fokus på langtidsholdbare og bæredygtige kvalitetsløsninger. Funktionel UX, lækkert design og webtilgængelighed er nøgleord i arbejdet med vores digitale løsninger skræddersyet til offentlige organisationer.

Siden 2002 har vi dyrket æstetisk design og funktionel UX for nogle af Danmarks største organisationer. I de senere år har vi specialiseret os i offentlige organers hjemmesider. Ud fra en bæredygtig tankegang har vi udviklet digitale SaaS-løsninger, som tillader brugerne at dele erfaringer og funktionalitet med hinanden. Baseret på Umbraco CMS imødekommer vores løsning Kommuneplatformen flere danske kommuners særlige kommunikationsbehov.

Holdet

Thomas Vorgaard

Direktør

Telefon: +45 4081 9594
E-mail: tvo@cabana.dk 

Liv Albertsen

Driftsansvarlig

E-mail: liv@cabana.dk 

Thomas Hansen

Seniorudvikler (backend)

E-mail: tha@cabana.dk

Lærke Helm-Rasmussen

Kommunikationsansvarlig og projektleder

E-mail: laerke@cabana.dk

Anne Mai Særker-Sørensen

Seniorudvikler (frontend)

E-mail: ams@cabana.dk

YuQuing Zhang

Seniorudvikler (backend)

E-mail: yzh@cabana.dk

Magnus Thiemer Jensen

Frontendudvikler

Email: magnus@cabana.dk

Sebastian Bersgbo Clausen

Projektleder

E-mail: sebastian@cabana.dk

Oscar Zakarias Moehrdal

Drift- og supportmedarbejder

E-mail: oscar@cabana.dk

Ida Odds

Webredaktør

E-mail: ida@cabana.dk 

Jonas Klintström Larsen

Webredaktør

E-mail: jonas@cabana.dk 

Nikolai Meldhede

Drift- og supportmedarbejder

E-mail: nikolai@cabana.dk 

Nina Hallgren

Salg og marketing

E-mail: nina@cabana.dk 

Frederik Wennerstrøm

Juniorudvikler (backend)

E-mail: frederik@cabana.dk 

Malene Howe Andersen

Webredaktør

E-mail: malene@cabana.dk 

Lukas Reimann

Webredaktør

E-mail: lukas@cabana.dk